, .

, ! .

»  , . »  » 

1 8 8

1

2007 .

2008

2009 :
http://www.novorossia.org/globalizm/543 … tviya.html

:
http://www.zaistinu.ru/articles/?aid=2208

-.

( )

,
.   

, .
.
. .
- , ,
.
, ,
, , .

, .

,
.

, - ,
, .

, .

, - , - ,
.    ,
- ,
,  , .
!!!

(  , ,
,
. ).

, ,
. , 
-
.

, ,
( ) ,
. , .

,
-  !!!!!!!!!!!!

, , ,
,  ,
.
( , ,

, .  )

...() .

, , .

(, , , .
6 , .
, ).

, , .
,
.  (
) , .

, , .
( . )
, .
, ( ,
(1)),
, ,
.
( , , - ).

- ,
, .

, .

,

. .

, , ,
. ,
, ,
  , .
, .

, , , , .

, (08.08.08. . ʻ).

.

- ,
.
, .
, , ,
.

, .
.   
( ,
)   
.     
  ,
.

, .

.
, ,
, .
(  :
2007 ).

,
( , ,
2007.)
  .
( , ,
. . ʻ)

, .
:
, , ,  .

, .
- .
( , ,
, - ,
).

, :
, .

(  , ,
, .
  , . ,
, .  )

, , - ,
10 2007 - - - ,

,
.
, .   

,
.

,
, , , , ,
).
, , .
( ,    ).
, ,
, .
, , ,
.

, , .

, ,
,

. ,
, .

, , , .
,

, . 
, , ,
.

, ,
, ,

- .
, , , ,
, , . 
, .
.

.
,
.
.  ,
.
,
. ,
,
,  .

.
,
,
,
, ,
.
, ,
,

.     
    , .
(  , . ,
, .

, .  )

, , ,

,  ).

, , .
( ,
  100-150 , 200 ?
, ?)

, ( ),
- .  ,
, ,
.

(2) .

( , , )
.   
( , ,
), .
(3).
, -, ,
, -,  ,
.
  .  .   
,

.
, .   
, ,
,

.
.
,       ,    , 
.    ,
, , ,

.
, , .

.

(  !!!!  !!!  .
    ,
, .
    ,
, .
    , ,
  20 .
    , , ,
, , .
    , , .
    -, , , , ,
  ).

( )
,
.

, !
(    ,    3 ),
.   
, . ,
.   
.
, , .   
.  ,  ,
,   .

( ) -
.  .
,
( ),
.
( , , ,
).
, ,
,
.

( , .
,
,
. . )

,  ,
.
( , ).
.
( ).
, , ,
.
, .
, !
,
.  . 
.  .
, , . 
, ( , ).
, , .
.  ( , ).

,

, .
300 ,     , 90% , , .
( , , .    , )
.

, , -, -?
, , , , .
. , : , ?
: , , . .
, , .
(  ? , ? , ?
    , , , .    ?
    ?  -    )
, . , , , ?

!

, .    , .  .
              , .
. ,   ( ) !
, . :

- , , ,   ,
- .
- , . ,     .
( ) , .
, , ,
: - ?
- . , .
- , .
, - .
.
!

0 , . .
, ?
?
?
, , .
, .
. . .
. (, , ) .

, , , . . .
, , , . , .
.
, , .
, , , , , .
, .
.
, , ( ),
, . ,
, .
, , .
, . .
, .

, . , , .
. : 

- :
- , ,
, :
- , . ,
.
- , ?
- .
, , .
- (4)
? , , ?..

P.S.
-, , :
, , , , . 

, , ,
. , , ,
, .
, , .
, , .  , , ,
.
,   .
?    .
. , , , ,
, .    - .
.
.
, , , , , , .
, , ( ).
, , , .
. .
. .

, .
.
.

+2

2

2008

http://www.agiooros.net/forum/viewtopic … ;start=210

2007 .

,

ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

Ετοιμαστείτε για συνταρακτικά γεγονότα. Οι επόμενες εβδομάδες, δυστυχώς, θα είναι η απαρχή των έσχατων γεγονότων.Aπό πέρυσι έχω προσπαθήσει, μέσες άκρες, να ενημερώσω κάποιους φίλους, συγγενείς, γνωστούς για τα επερχόμενα δεινά. ΟΛΟΙ τους με αντιμετώπισαν με δυσπιστία . Με θεώρησαν παλαβό. Δεν ήθελαν να μάθουν. Ξέρετε, όταν είσαι μακριά από τον θεό, δεν θέλεις να ακούσεις για άσχημα νέα. Προτιμάς να ακούσεις νέα που αφορούν κουτσομπολιά, ποδόσφαιρο, γυναίκες, όχι όμως για θεόσταλτα γεγονότα. Δυστυχώς αυτή θα είναι και η ΤΙΜΩΡΙΑ ΤΟΥΣ. Όταν το συζήτησα με ενάρετο γέροντα, μου είπε να σταματήσω ΑΜΕΣΩΣ. Εσύ μου είπε να ετοιμάσεις την ψυχή σου, γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να μας ξημερώσει. Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και στις μεσιτείες των Αγίων, εξαιρετικά δε, της Υπεραγίας Θεοτόκου. Η σημερινή γενιά των ανθρώπων μου είπε, έχει απομακρυνθεί από τον θεό, από τη Χάρη του Θεού. Νομίζει ο καθένας μας, ότι μόνος του τα καταφέρνει όλα και δεν έχει ανάγκη από κανένα θεό για να προοδεύσει. Η τεχνολογία να ειναι καλά και το πορτοφόλι γεμάτο και όλα θα λυθούν. Αυτή όμως η τεχνολογία είναι που που θα μας καταστρέψει.!!! ( Μου είπε ότι οι Ρώσοι έχουν τέτοια μυστικά όπλα, που όταν θα τα χρησιμοποιείσουν, θα καταστρέψουν ολόκληρες χώρες, σαν να ήταν παιχνιδάκια)

Όταν αδέρφια μου επισκέφθηκα αυτόν τον Ιερωμένο, του άνοιξα συζήτηση για τα μελλούμενα γεγονότα. Κατάλαβε το σκοπό μου και μου είπε ότι πνευματικά δεν θα έχω ΚΑΝΕΝΑ όφελος, Μόνο την ανθρώπινη και αμαρτωλή περιέργεια θα ικανοποιούσα. ΕΠΕΜΕΝΑ,ΕΠΕΜΕΝΑ και μου είπε ότι μόνο μερικά πραγματα θα μπορούσα να πω, (για την ακρίβεια να ΓΡΑΨΩ) σε μερικούς που έχουν τα ίδια μυαλά και ανησυχούν όπως και εσύ. Όταν έφυγα , ΕΤΡΕΜΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ. Αν συμβούν αυτά τα γεγονότα , ή και τα μισά που λέει ο λόγος, τότε μόνο μά λέξη ταιριάζει ... Φ Ρ Ι Κ Η!!!!!!!!!!!!

Οταν θα ηρεμήσω, σήμερα , αύριο, σας υπόσχομαι ότι θα σας τα παραθέσω όλα όσα μου είπε, και μου επέτρεψε να γράψω, για να μην φοβήσουμε τον κόσμο και έχουμε κλίμα ηττοπάθειας. (Μη φοβάστε, Η Ελλάδα μας δεν θα πάθει κακό π.χ. κατοχή εδαφών .) Άλλη θα είναι η τραγωδία-τιμωρία όχι της χώρας, αλλά των ολιγόπιστων κατοίκων της.

Παιδί μου εγώ είμαι ανάξιος και αμαρτωλός, για να πιάσω στο στόμα μου και να ερμηνεύσω λόγια Αγίων και Εθνομαρτύρων. Όμως η αγάπη του θεού πολλές φορές, όταν βρεί σημάδια μετάνοιας, έρχεται και μας παρηγορεί. (Έτσι ξεκίνησε αδέρφια, τα λόγια του ο (συνταξιούχος) πλέον ιερωμένος. Παρόλη την κούραση που έχω, είμαι από τις 6 το πρωι στο πόδι, λόγω εργασίας, θα ξεκινήσω να γράφω. Λέω θα ξεκινήσω , γιατί είναι πολλά αυτά που πρέπει να γράψω και δεν τα καταφέρνω και γρήγορα. Όλα όσα έγραψαν οι Άγιοι της Εκκλησίας μας θα γίνουν μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια. (μου είπε ότι όταν νέος είχε διαβάσει τις προφητείες του Αγίου Κοσμά του Αιτωλού και είχε συγκλονισθεί. Παρακαλούσε και προσευχόταν (επιπόλαια τότε) να του φανερώσει ο Κύριος το πότε θα γίνουν τα γεγονότα.) Μια επίσκεψη όμως στο Αγιο Όρος , και τα λόγια ενός Γέροντα , τον έκαναν να καταλάβει το λάθος του. Ο Κύριος και μόνο αυτός , θα αποφασίσει αν κάποιος είναι άξιος , να "πληρωθεί" του ελέους του. Και ξαφνικά ένα βράδυ που προσευχόταν, (Τότε που οι Τούρκοι σκότωσαν τους Σολωμό και Ισαάκ) άρχισε να ξετυλίγεται μπροστά του , σαν να έβλεπα ταινία μου είπε , τα μελλούμενα. Εγώ πάλι παιδιά είμαι σίγουρος πως μου απέκρυψε κάτι δυσάρεστο.

Αυτά που είχε γράψει κάποιος αδελφός, για κάποιον Κύριο Γίωργο, που έλεγε για επτά πολέμους είναι αλήθεια. Ο κάθε πόλεμος θα είναι αγριότερος από τον προηγούμενο. Ο κάθε πόλεμος θα εμπλέκει και περισσότερα κράτη , και θα εξαπλώνεται σε μεγαλύτερη γεωγραφική επιφάνεια. Ενδιάμεσα σε όλους τους πολέμους θα μεσολαβούν μεσοδιαστήματα ¨"ειρήνης". Οι άνθρωποι που οι χώρες τους θα βρίσκονται σε πόλεμο θα τρέχουν και θα παρακαλούν το Θεό, όμως δεν θα εισακούονται. Οι άλλοι που θα ζουν στις μη εμπόλεμες χώρες, δεν θα παραδειγματίζονται από τις συμφορές των γειτόνων τους, αλλά θα ζητουν τον πόλεμο και την καταστροφή, για να εκδικηθούν τους εχθρούς τους. Ο Πόλεμος θα εξαπλωθεί σε παγκόσμια κλίμακα. Ερείπεια , πείνα , δυστυχία , επαναστάσεις, λεηλασίες, αρρώστιες θα κυριαρχούν.

O Πρώτος Πόλεμος ήταν αυτός που έγινε στη Γεωργία. Το βράδυ παιδιά θα συνεχίσω και στα υπόλοιπα. Η Ελλάδα θα θέσει τον στρατό της στην εξουσία του επερχόμενου εκλεκτού Βασιλέα.

Ξαναγύρισα παιδιά. Διάβασα τα κείμενα , αλλά συγχωρέστε με , δεν θα μπορέσω να απαντήσω σε καθέναν ξεχωριστά, όμως πιστεύω πως θα δοθούν απαντησεις από αυτά που θα συνεχίσω να πω. Η Ρωσία θα δεχθεί και άλλη πρόκληση-επίθεση, από την Γεωργία και αυτή τη Φορά θα την καταστρέψει τελειωτικά. Δυστυχώς οι απώλειες του άμαχου πληθυσμού της Γεωργίας θα είναι τρομακτικές. Όσο οι Ρώσοι θα πολεμούνε στη Γεωργία, Θα υποκινηθούνε και οι Ουκρανοί από τους Αμερικάνους να κάνουν χοντρές προκλήσεις ενάντια στους Ρώσους. Η τουρκία θα επιτρέψει σε Αμερικανικά πλοία και αεροσκάφη να περάσουν από εναέριο χώρο και στενά για να χτυπήσουν τους Ρώσους. Από τότε αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση για τους Τούρκους. Οι Ρώσοι θα καταβάλλουν πολύ σύντομα τους Ουκρανούς( για την ακρίβεια πολύ λίγοι ουκρανοί θα πολεμήσουν τους Ρώσους) και θα γίνουν δεκτοί με ενθουσιασμό στις πόλεις. Πάνω από την Ουκρανία και τον Ευξεινο Πόντο Θα πολεμήσουν (αερομαχίες) Αμερικανοί και Ρώσοι για πρώτη φορά και θα υπερισχύσουν οι Ρώσοι ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ. Στην Τουρκία θα έχει επιβληθεί Δικτατορία ενώ θα εξεγερθούν οι Κούρδοι.Παγκόσμια Οικονομική Αναταραχή. Οι οικονομίες καταρρέουν η μια μετά την άλλη , γίνεται στάση πληρωμών , λαικές εξεγέρσεις με οικονομικά αιτήματα αλλά και άρνηση στράτευσης των ευρωπαίων.

Κομβικό σημείο αξιοπιστίας των όσων αναφέρω, είναι το εξής. Η συζήτηση με τον Γέροντα έγινε το Σεπτεμβρη του 2007. Του χρόνου ,τέτοιο μήνα ή αρχές Οκτώβρη το αργότερο , θα έχει γίνει η επίθεση των Αμερικάνων-ισραηλ ενάντια στο Ιράν. Ο πόλεμος θα πιαστεί από ΚΑΤΩ, για ευλογία της Ελλάδας. Ομως θα ξεσπάσει πόλεμος και στη γειτονιά μας. Αλβανοί- Κροάτες-Βόσνιοι μουσουλμάνοι- Αμερικάνοι και λίγο ΝΑΤΟ ενάντια Σερβίας και Ρωσίας.

Παιδιά , ξέχασα να πω, όταν λέω του χρόνου, εννοώ φέτος, γιατί η συζήτηση έγινε το 2007.

Στην Ελλάδα, σε λίγες εβδομάδες, θα "πέσει " η Κυβέρνηση και θα πάμε σε εκλογές. Τότε ακριβώς , η Χούντα που θα κυβερνά την Τουρκία, Θα μας επιτεθεί.

Εδώ σταματάω παιδιά. Εύχομαι η περίληψη των γεγονότων που μετέφερα, να μην γίνει ποτέ. Ο Γέροντας να αποδειχθεί πλανημένος,και εγώ ένας ευκολόπιστος που αβίαστα τα πίστεψα. Να θυμάστε όμως, όταν θα συμβούν τα γεγονότα δύο πράγματα. Να μην προδώσετε ποτέ , να μην απαρνηθείτε, Χ Ρ Ι Σ Τ Ο και Π Α ΤΡΙΔΑ.

Παιδιά γεια σας και πάλι. Δεν σας εγκατέλειψα, αλλά είναι τέτοια η δουλειά μου που πρέπει να λείπω κάποιες φορές. Στο θέμα μας όμως. Είπα αμαν να διαβάσω , όλες τις σελίδες. Δεν διαφωνώ με κανέναν αδερφό. Οι καιροί είναι δύσκολοι και έχει γεμίσει ο τόπος , ψευτοπροφήτες, οπότε πρέπει να είμαστε προσεκτικοί, στο τι ακούμε, και στο τι μας γράφουν. (δεν εξαιρώ και τον εαυτό μου). Ας αφήσουμε να κυλήσει ο χρόνος, και θα δείξει τι είναι αληθινό και τι όχι.( Ο Γέροντας μου είπε πάντως ότι όποιος λέει ακριβείς ημερομηνίες , ότι θα γίνει κάτι, είναι πλανημένος π.χ. ότι στις 10/06/2007 θα γίνει αυτό ή το άλλο) και να μην το πάρουμε υπόψη. Επίσης πολλοί παλαιοημερολογίτες , που έχουν αποκοπεί από το σώμα της Εκκλησίας, διαδίδουν φανταστικά πράγματα, και να μην τους λαμβάνουμε υπόψη.Στις προφητείες των Αγίων, μπορεί να προλέγονται συμφορές και βάσανα, όμως μετά ακολουθεί γαλήνη και αγάπη. Ο Θεός αγαπάει το πλάσμα του και του δίνει τη δυνατότητα να "σηκωθεί" και πάλι. Αντίθετα στις ψευτοπροφητείες, μόνο για συνεχιζόμενες καταστροφές ακούμε, και καμία δυνατότητα σωτηρίας. ουφ, κουράστηκα.(μου πήρε μισή ώρα να τα γράψω αυτά) Θα συνεχίσω το απόγευμα , με την ολοκλήρωση της προφητείας για τα πολεμικά γεγονότα στον υπόλοιπο κόσμο, μετά , το το θα πάθει η Ελλάδα και κυρίως εμείς οι Ε
λληνες και τέλος τι θα πρέπει να κάνουμε για να σωθούμε.

Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια που προσφερθήκατε να μου δώσετε, αλλά δυστυχώς, για μένα αυτά μου είναι Κινέζικα. (Εχω ελάχιστες γνώσεις στους Υπολογιστές) Για να μην πάθω το χθεσινό χουνέρι (Αραγε ήταν τυχαίο? ΑΓΙΟΓΡΑΦΙΕΣ Θυμάσαι τι σου έλεγα στο μήνυμα?) θα γράφω μικρά κομμάτια.
Ο Εύξεινος Πόντος θα γίνει Ρωσική Λίμνη, μετά δε και την κατάκτηση της Τουρκίας.(θα είναι η πρώτη χώρα που θα δοκιμάσει τα Ρωσικά, μυστικά ΥΠΕΡΟΠΛΑ. Οι Ρώσοι επειδή θα συναντήσουν αντίσταση από τους Τούρκους και επειδή θα βιάζονται να τους καταβάλλουν γρήγορα, για να μην προλάβει το ΝΑΤΟ να τους βοηθήσει, θα τους αποτελειώσουν ολοκληρωτικά.
Πιο πριν οι Ρώσοι θα έχουν εισβάλλει σε Γεωργία, Ουκρανία, Αρμενία,Αζερμπαιτζάν αποθώντας τα Αμερικανικά ΣΤρατεύματα.
Στο βορρά θα εισβάλλουν και θα κατακτήσουν όλες τις Σκανδιναβικές χώρες, Φινλανδία,Σουηδία, Νορβηγία. Επειδή αυτές οι χώρες ενώ θα κρατούσαν φαινομενικά ουδέτερη στάση , τελικά από τα εδάφη τους θα εξαπολυόταν η πρώτη σοβαρή επίθεση στο έδαφος της Ρωσίας με θύματα τον άμαχο πληθυσμό. Η καταστροφή που θα υποστούν θα συγκλονίσει όλη την ανθρωπότητα.
Στη συνέχεια εισβάλλουν σε Πολωνία ,Τσεχία Σλοβακία, Ρουμανία, Μολδαβία. (οι λαοί των Ορθοδόξων λαών της Βαλκανικής θα εξεγερθούν και θα ανατρέψουν τις Υπόδουλες κυβερνήσεις τους, και θα συμμαχήσουν με τους Ρώσους. Σέρβοι και Ρουμάνοι ,όχι όμως και οι Βούλγαροι.

+3

3

http://tontouvari.blogspot.ru/2012/06/b … _6713.html

"ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ"
Ετοιμαστείτε για συνταρακτικά γεγονότα.
Οι επόμενες εβδομάδες, δυστυχώς, θα είναι η απαρχή των έσχατων γεγονότων.

http://www.freesymbolforum.com/index.php?topic=607.380

+2

4

togiya ():

http://www.agiooros.net/forum/viewtopic ;start=210
2007 .

, , , .

ΝΑ ΧΑΡΩ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΠΟΥΛΑ
, .

, , , .
.    , ,  ...
, " " ...

, , , ,
...    ,
? , , , "" ...

...   http://www.kolobok.us/smiles/standart/mosking.gif  http://www.kolobok.us/smiles/standart/mosking.gif

+1

5

togiya ():

2008

http://www.agiooros.net/forum/viewtopic ;start=210

2007 .

,

https://anargyros1602.blogspot.com/2020 … st_80.html

.

( , )

( )
( ,      )

Κυριακή 5 Απριλίου 2020

"ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΣΜΑ" (ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΣ)

Ο ΜΑΚΑΡΙΣΤΟΣ ΙΩΣΗΦ Ο ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΣ ΠΡΟΡΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ 2007
ΤΑ ΠΟΛΕΜΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΛΟΝΙΣΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ

"Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΞΑΠΛΩΘΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ

Προφητεία Ιωσήφ Βατοπεδινού: Oι ελληνο-κυπριακές δυνάμεις θα ...

ΕΡΕΙΠΙΑ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΠΕΙΝΑ, ΔΥΣΤΥΧΙΑ, ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ "

ΤΟ ΕΝ ΛΟΓΩ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΣΤΙΣ 1/6/2009 Ο ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΓΑΒΡΙΗΛ ΤΣΙΤΑΣ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΑΓΙΟΥ ΜΑΡΚΟΥ ΕΝ ΧΙΩ ΚΤΙΣΘΕΙΣΑ ΥΠΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ ΤΟΥ ΧΙΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ...
ΟΙ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΜΑΣ ΥΠΟ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ ΕΚΠΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΛΗΘΕΥΤΟΥΝ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ
ΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΕΠΙΣΗΜΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΕΛΛΟΝΤΑ ΠΡΟΦΗΤΙΚΩΣ ΩΣΤΕ ΟΙ ΠΙΣΤΟΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΗ ΕΓΡΗΓΟΡΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΩΝ ΚΑΙΡΩΝ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΕΡΜΗΝΕΥΤΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣ, ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΕΩΣ ΤΟΥΣ
ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΓΙΟΥΣ Ο ΘΕΟΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕ ΤΑ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΜΥΣΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΜΕΛΛΟΝΤΟΣ, ΣΤΟ ΜΕΤΡΟ ΠΟΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΘΕΛΗΣΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΕ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΟΥΝ, ΜΟΝΟ ΟΣΑ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΠΕΤΡΕΨΕ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ ΑΛΛΗΓΟΡΙΚΟ ΤΡΟΠΟ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΝΗΨΗ, ΣΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΙ ΣΩΤΗΡΙΑΣ
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΣΧΑΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΗ ΙΩΑΝΝΗ
ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΕΡΜΗΝΕΥΣΕΙ ΜΕΡΙΚΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΦΗΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΚΑΘΩΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΠΟΛΛΑ ΘΕΛΗΣΕ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ, ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ
ΕΤΣΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΥΘΕΝΤΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΠΛΗΡΗ ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΟΥΣ
ΟΣΟ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΦΡΑΓΙΣΜΑ ΤΟΥ, ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΩΝ ΠΡΟΦΗΤΕΙΩΝ
ΠΑΡΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΝΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΟΥ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2007, ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΣ ΙΩΣΗΦ ΤΟΥ ΒΑΤΟΠΕΔΙΝΟΥ
ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΜΙΑ ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΤΑΥΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΦΗΤΕΙΕΣ ΤΩΝ ΑΓΙΩΝ
ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΣ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΥΠ ΟΨΙΝ ΤΟΥ, ΠΛΗΝ ΟΜΩΣ Η ΕΚΒΑΣΗ ΤΩΝ ΓΕΓΟΝΟΤΩΝ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ
<<Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ ΑΡΧΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗ ΤΟΤΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ, ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΗΜΕΡΕΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗΤΗ, ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΛΙΜΑΚΑΣ, ΠΡΟΚΑΛΩΝΤΑΣ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΠΙΣΤΩΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ (ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΞΕΚΙΝΩΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΙΜΑΝ ΜΠΡΑΔΕΡΣ) ...
Ο 3ος ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΙ ΣΕ 7 ΔΙΑΔΟΧΙΚΕΣ ΦΑΣΕΙΣ-ΣΥΡΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΡΥΦΩΘΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ
Ο ΚΑΘΕ ΕΠΙ ΜΕΡΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΟΔΡΟΤΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΜΠΛΕΚΕΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΘΝΗ, ΕΝΩ ΘΑ ΜΕΣΟΛΑΒΟΥΝ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΙΡΗΝΗΣ
ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΕΜΟ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΘΕΟ, ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΣΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ
ΟΙ ΛΑΟΙ ΠΟΥ ΘΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΜΗ ΕΜΠΟΛΕΜΕΣ ΧΩΡΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΝΕΤΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΜΦΟΡΕΣ ΤΩΝ ΓΕΙΤΟΝΩΝ ΤΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΖΗΤΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΕΚΔΙΚΗΘΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥΣ
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΕΞΑΠΛΩΘΕΙ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΣΕ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
ΕΡΕΙΠΙΑ, ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ, ΠΕΙΝΑ, ΔΥΣΤΥΧΙΑ, ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΘΑ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ

1. Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΡΩΣΙΑΣ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΑΣ (ΕΓΙΝΕ ΤΟ 2008) Η ΡΩΣΙΑ ΘΑ ΔΕΧΘΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΠΡΟΚΛΗΣΗ-ΕΠΙΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ Η ΡΩΣΙΑ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΟΛΟΣΧΕΡΩΣ. (ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΑΧΩΜΑ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ Η ΓΕΩΡΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΣΤΟ ΙΡΑΝ ΑΝΕΝΟΧΛΗΤΟΙ. Ο ΠΟΥΤΙΝ ΔΗΛΩΣΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΜΕ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΟ ΙΡΑΝ ΤΟΥ ΝΑΤΟ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΓΕΩΡΓΙΑ ΠΟΥ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΣΙΜΟ ΣΗΜΕΙΟ)... ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΑΜΑΧΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ ΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΟΣΟ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΘΑ ΠΟΛΕΜΟΥΝ ΕΚΕΙ ΘΑ ΥΠΟΚΙΝΗΘΟΥΝ ΟΙ ΟΥΚΡΑΝΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΝ ΕΝΤΟΝΕΣ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥΣ Η ΤΟΥΡΚΙΑ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙ ΣΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΑΕΡΟΣΚΑΦΗ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΑ ΣΤΕΝΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΕΝΑΕΡΙΟ ΧΩΡΟ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΚΟΥΣ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΟΥΣ ΟΥΚΡΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΕΚΤΟΙ ΜΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΕΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΞΕΙΝΟ ΠΟΝΤΟ ΘΑ ΠΟΛΕΜΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ (ΑΕΡΟΜΑΧΙΕΣ) ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΡΩΣΟΙ ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΕΡΙΣΧΥΣΟΥΝ ΟΙ ΡΩΣΟΙ ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΚΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΕΠΙΒΛΗΘΕΙ ΔΙΚΤΑΚΤΟΡΙΑ ...
ΟΙ ΚΟΥΡΔΟΙ ΘΑ ΕΞΕΓΕΡΘΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩΝΤΑΣ ΜΕΤΩΠΟ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΤΟΥΡΚΩΝ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΑΤΑΡΑΧΗ, ΠΑΥΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ, ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΛΑΪΚΕΣ ΕΞΕΓΕΡΣΕΙΣ ΜΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΣΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΙΩΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΘΑ ΑΠΟΛΥΘΟΥΝ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΣΟ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΟΣΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

( )
https://anargyros1602.blogspot.com/2020 … st_80.html

( ,
)

" " ( )

2007
,

" ...

.

, , , , ...".

1/6/2009 , , ...

, , ...

, , , , , .

, , , , , , , ...

...

, , ...
,   ...
, ...

,
2007
...

...

,
,
...

<< ,
, ,
, ,
(
)...

( 2008 ,

, ,       )

3- 7
  ...
,
,
, ...

, ,
, ...

, ,
,
, ...

...
, , , , ...

1. - ( 2008 )...
- ,
. , , ,
, ,
)... ,
...
,
...

,
.... ...

... ( )
, ...
. ..

, ...
,
, ,

...
, ...

:
<<" , ... , ... ... , ...". ... ... , , , , . ..>>
". , , " << >>...

2. ...
" ". ( , . , ) " "... ... , , , , ... , ... , , , , , ... ... , , , , ... , (, , ), , , ... , , ... , , , ... ( , ) , ...

3. , , ... , - , ... ... , , , , , , ... , , . ( , , , , . , . , , , , , )... ... , , ... ... , , , , ...

4. , ,
, , ,
, , - ,
, ...

5.
...
(3,000. 000 )
... -

... , -,

,
, -,
...